Brak grafik

PASOWANIE

Pasowanie uczniów klas pierwszych w naszej szkole przebiega wyjątkowo uroczyście. W akademii biorą udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele jednostek samorządowych. Jednak w tym dniu, najważniejsze są nasze „pierwszaki”.

W tym roku pasowanie odbyło się 28.11.2019 r. i z pewnością zapisze się w pamięci pierwszoklasistów w sposób szczególny. Wychowawcy klas I: Gabriela Grzelak, Magdalena Marmura i Teresa Kościółek tak skomponowały program, by można było pokazać – ile pierwszaki nauczyły się, jaką posiadają wiedzę i talenty. Nagłośnieniem kierował pan Dariusz Krawczyk. Uczniowie z powagą odśpiewali hymn Polski, a w programie artystycznym zaprezentowali śpiew, taniec i recytację. Występy były przerywane burzliwymi oklaskami.
W poczet społeczności szkolnej oficjalnie zostało przyjętych 32 uczniów. Dzięki obrzędowi pasowania, którego specjalnym piórem dokonała pani dyrektor Agata Pawłowska-Król –dotąd przedszkolaki – stały się prawowitym uczniami Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Złotym Stoku.
Uroczystość pasowania na ucznia, jest ogromnym wydarzeniem i świętem, nie mogło też z tej okazji zabraknąć podarunków. Dzieci otrzymały prezenty od zaproszonych gości oraz od  kolegów z klas II i III. Po ceremonii pasowania zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Świeżo „upieczonym” uczniom klas pierwszych, życzymy sukcesów w nauce oraz samych wspaniałych chwil w szkole!

 Wychowawcy klas I

Dodatkowe informacje